31 grudnia 2016

Carspotting 2016 - najlepsze spoty


   Rok 2016 zbliża się ku końcowi. Na dworze (w moim dialekcie - na polu ;) jest już zimno, ślisko i nie przyjemnie. Co to oznacza dla carspotterów? Właściciele super samochodów chowają swoje samochody w garażu, przykrywają kocykiem i czekają znowu na cieplejsze dni. Jak dla mnie to najlepszy moment, aby podzielić się z Wami najciekawszymi samochodami spotkanymi przeze mnie w 2016 roku na ulicach mojego rodzinnego Krakowa i nie tylko. Nie traćmy czasu i zobaczmy moją listę TOP 10 :)

Zaczniemy od miejsca 10, aby na samym końcu dojść do najfajniejszego "motoryzacyjnego" spotkania mijającego roku.


10. BMW M4 Zdecydowanie najczęściej spotykany przeze mnie samochód sportowy mijającego roku, którego popularność mnie nie dziwi. Dzięki uprzejmości BMW Polska miałem okazję sprawdzić BMW 420d, które mnie zachwyciło i dlatego do dziś nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak dużo lepsze musi być BMW M4.9. Porsche Turbo S 991.2 O najnowszym Turbo S można powiedzieć wiele (to ciągle garbus, każda generacja wygląda tak samo, GT3 jest o wiele lepsze), ale jednego temu modelowi odmówić nie można. Wygląda obłędnie w kolorze Miami Blue!


8. BMW I8 Strasznie cieszy mnie fakt, że na polskich drogach coraz częściej pojawia się futurystyczne BMW I8, jednak z drugiej strony jestem trochę rozczarowany, że większość nabywców wybiera bardzo zachowawcze konfiguracje.7. Ferrari California/BMW M6. California pierwszej generacji i BMW M6 raczej nie robią już dzisiaj na nikim większego wrażenia, no chyba że okleisz je na złoto i dodasz parę stylistycznych dodatków. Dość ryzykowne i kontrowersyjne, ale jeżeli właścicielowi się podoba to nie widzę problemu ;)


6. Mercedes AMG GT S W zestawieniu nie mogło zabraknąć jednej z najciekawszych propozycji mijającego roku od AMG. Ponad 500 koni mechanicznych, napęd na tylne kola i ładne linie. To wszystko brzmi bardzo dobrze, ale AMG GT i tak nie ma szans z moim  ulubionym Audi R8 V10 na torze, jak i w mojej klasyfikacji ;)

5. Audi RS6 performance dopóki nie zasiadłem za kierownicą Audi RS6 podczas Audi quattro experience nie traktowałem tego modelu tak poważnie, jak po krótkiej jeździe tym samochodem.


4. Corvette C7 Stingray W zestawieniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela USA. Ambasadorem amerykańskiej kultury w tym zestawieniu została Corvette C7 Stingray, która swoim wydechem w tunel krzyczy: Make America great again!
3. Nissan GT-R 2017 Na miejscu trzecim mojego zestawienia Top 10 japoński samuraj, który po ostatnim liftingu ma dodatkowe 20 koni mechanicznych i wciąż wygląda genialnie.
2. Ferrari 458 Spider każdy kto śledzi mojego bloga doskonale wie jak wielką miłością darzę Ferrari. Dlatego w tym zestawieniu musiała pojawić się chcoć jedna piękna wolnossąca włoszka w pająku
1. Audi R8 V10+/ Audi RS6 performance W tym zestawieniu pojawiło się już Audi RS6 performance, ale teraz znalazło sobie kolegę, który tak po prostu stał sobie zaparkowany pod Stadionem Narodowym. Moim zdaniem najlepszy spot mijającego roku i 1215 koni na jednym zdjęciu.Tak właśnie prezentuje się moje zestawienie 10 najlepszych spotów mijającego roku. Nie zgadzasz się z moją listą, może zamieniłbyś niektórych uczestników miejscami, albo dodał innych. Sekcja komentarzy jest otwarta, dlatego zachęcam Cię do przedstawiania swojego zdania poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz