5 listopada 2015

Moja ulubiona droga do slow drivingu na #PiekneDrogi.PL


   Jakiś czas temu trafiłem w internecie na stronę PiekneDrogi.PL Na podanej stronie każdy internauta mógł dodać swoją ulubioną trasę, którą uwielbia pokonywać samochodem zgodnie z ideą Slow Drivingu, czyli jazdy bez z góry zamierzonego celu. Jako że konkurs, jak i jego idea bardzo mi się spodobały to postanowiłem przygotować materiał z mojej ulubionej trasy i dodałem go na stronę. Jeżeli chcecie zobaczyć moją ulubioną trasę po której lubię jeździć tak po prostu bez z góry zamierzonego celu, to kliknijcie dalej :)

Organizatorem akcji PiękneDrogi.PL jest Mazda Polska, która dała internautom szansę wybrać najpiękniejszą polską drogę, która najlepiej nadaje się do slow drivingu. Na starcie organizator przygotował 9 jego zdaniem najciekawszych dróg, ale to internautom pozostawił wolną rękę do wyboru tej 10, która stanie w szranki z pozostałymi trasami w walce o miano najpiękniejszej drogi w Polsce.

Tak się składa, że i ja zgłosiłem do tego konkursu swoją trasę która chciałbym Wam pokazać:

Ojcowski Park Narodowy zza szyby
"20 kilometrów od Krakowa znajduje się jedna z najpiękniejszych polskich tras prowadząca przez Ojcowski Park Narodowy. Pokonując tą trasę możesz zobaczyć piękne wapienne skały, zamki oraz niezwykłą architekturę.

Zamek w Ojcowie, kościół na wodzie, maczuga herkulesa, zamek w Pieskowej Skale czy stary młyn to tylko niektóre z zabytków, jakie możesz zobaczyć pokonując tą urokliwą trasę."Zamek w Pieskowej Skale

Maczuga Herkulesa

Wapienne skały

Kręte drogi

Stary młyn

Kościół na wodzie

Miejsce relaxu

Gdzie to jest ?Oglądając tą trasę na moich zdjęciach i filmie oceńcie proszę sami, czy ta trasa nie jest piękna ?

Niestety, zdaniem organizatorów moja trasa niezbyt nadawała się do tego, żeby stanąć w walce z innymi trasami w kolejnym etapie konkursu. To też chyba było spowodowane faktem, że organizatorzy stworzyli swoją własną trasę pod nazwą "Małopolskie drogi - Esencja Polski", która zawierała już w sobie trasę po Ojcowskim Parku Narodowym, a także krakowski Kazimierz oraz Lanckoronę. Moim zdaniem piękne miejsca, ale przez to, że zostały ujęte w jednym zgłoszeniu straciły dla mnie trochę ze swojej unikalności. Zresztą zobaczcie propozycję organizatorów, która walczy teraz o miano najpiękniejszej trasy w Polsce:


Ten wpis nie powstał tylko po to, żebym mógł się przed Wami pochwalić zgłoszoną przeze mnie trasą, ale także dlatego, bo w tym momencie konkurs wszedł w swój decydujący moment. Teraz każdy internauta może spośród 10 tras wybrać swoją ulubioną. Oprócz satysfakcji z wyboru najpiękniejszej trasy, każdy oddany głos wraz z uzasadnieniem zostanie podany ocenie jury, które wybierze ten jeden najciekawszy głos, który nagrodzi dronem z kamerą, a pozostałe 3 gadżetami Mazdy. Chyba warto spróbować swoich sił ? :)

Ja ze swojej strony dziękuje Mazdzie za przygotowanie fajnego konkursu, który zachęcił ludzi w tym mnie do wyjścia z domu i przemierzania naszego kraju w celu odnalezienia tej jednej najpiękniejszej drogi do slow drivingu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz