13 grudnia 2015

Transcend DrivePro 220 (recenzja)


   Rok temu miałem możliwość testu wideorejestratora Transcend DrivePro 200. Z tamtego testu zapamiętałem bardzo dobrą jakość nagrań udostępnionego mi wtedy rejestrator oraz kilka małych zastrzeżeń jakie mu wtedy zarzuciłem. Dwa miesiące temu firma Transcend poinformowała mnie, że na rynku pojawiła się nowsza wersja rejestratora, który miałem okazję kiedyś testować, która to podobno pozbawiona została wad poprzednika. Z ciekawości zgodziłem się na test, aby sprawdzić czy firma Transcend posłuchała rad użytkowników i wyeliminowała dotychczasowe błędy w swoim najnowszym produkcie.

Poniżej możecie zobaczyć mój video test kamery DrivePro 200, której wytknąłem kilka wad:


1. Za dobrze wyglądała i zbytnio intrygowała pozostawiona za szybą samochodu na parkingu.

2. Brakowało jej jakiejkolwiek wbudowanej baterii, dzięki której mogłaby nagrywać pozostawiona w samochodzie bez źródła zasilania z gniazda 12V.

3. W standardzie nie było żadnej przyssawki, a jedynie jakiś marny przylepiec, którego po teście nie można było odkleić od szyby.

4. Strasznie brakowało jej obsługi standardu GPS, który posiadała konkurencja w tym samym przedziale cenowym.

I właśnie na tych czterech szczegółach chciałbym skupić się najmocniej w moim tekście, bo oprócz nich są to niemal bliźniacze urządzenia.1. Transcend DrivePro 200 wyglądał za przednią szybą samochodu, co najmniej jak jakaś droga kamera sportowa. Z wersją DrivePro 220 nie ma juz takiego problemu, ponieważ jej design jest znacznie bardziej skromniejszy, przez co nie miałem już żadnych obaw przed zostawieniem wideorejestratora za przednią szybą samochodu na parkingu.
Jeżeli mówimy o kamerach sportowych to polecam spojrzeć na video nagrane wideorejestratorem DrivePro220 podczas krakowskiej wystawy Classic Moto Show. Na miejscu firmy Transcend dołożyłbym do ich produktu dobrą stabilizację i sprzedawał jako uniwersalny produkt, który nadaje sie zarówno do nagrywania w samochodzie jak i poza nim :)

2. Moim zdaniem każdy videorejstrator powinien oprócz tego, że nagrywa on aktualną sytuację drogową powinien także nagrywać to, co dzieje się wokół samochodu, kiedy stoi on parkingu a sam videorejestrator jest pozbawiony zasilania z zapalniczki. Tej funkcji strasznie brakowało mi w DrivePro 200, ale na wyposażeniu DrivePro 220 znalazła się już wbudowana bateria, która po odłączeniu zasilania pozwala na nagrywanie obrazu z przed samochodu do prawie godziny.3. Z kamerą DrivePro 200 otrzymałem do testu tylko plastikowy przylepiec, który mocował rejestrator w jednym określonym miejscu. Dość niepraktyczne rozwiązanie. Oczywiście producent pozwalał nam zakupić dodatkową przyssawkę, ale za dodatkowe 50 zł. W DrivePro 220 przyssawka znalazła się już na wyposażeniu fabrycznym wideorejestrora i wielkie dzięki, bo strasznie ułatwia to mocowanie videorejestraora w samochodzie.


4. DrivePro 200 gdy miałem go okazję testować kosztował, jako nowy ponad 500 złotych. Jest to sporo pieniędzy i kiedy wydajemy tyle na jakieś urządzenie to chcielibyśmy żeby miało ono konfigurację podobną do reszty produktów aktualnie dostępnych na rynku w tej samej cenie. I właśnie w tym miejscu rozczarował mnie fakt, że DrivePro 200 brakowało obsługi GPS-u, który oferowała konkurencja w podobnym przedziale cenowym. W wersji DrivePro 220 dodano już obsługę GPS-u, która na bieżąco zapisywana jest na filmie. Jest to znacząca poprawa, jednak do konkurencji, która pozwala dzięki specjalnemu oprogramowaniu sprawdzić pokonaną przez nas trasę oraz wszystkie jej parametry jeszcze trochę brakuje.
Podsumowując muszę szczerze przyznać, że ewolucja produktu DrivePro 220 poszła w dobrą stronę, a firma wyciągnęła wnioski z opinii testujących i właścicieli, które do niej spływały. Idąc tym tropem mam nadzieję, że kolejna wersja tego videorejestrora będzie jeszce lepsza i tym razem wyprzedzi już konkurencję, a nie będzie jej gonić. Ja ze swojej strony gorąco zachęcam wszystkich chętnych do zakupu tej kamerki do odwiedzenia strony producenta, gdzie znajdziecie wszystkie dane techniczne dotyczące tej kamery, a zainteresowanych jakością nagrań tej kamery do obejrzenia moich filmów, które znajdziecie w tym wpisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz