28 czerwca 2015

Dzień Mercedesa AMG w Stacji Mercedes


Wczoraj w Stacji Mercedes odbył się dzień AMG, podczas którego sama stacja, jak i okalające ją ulice zamieniły się w największe w tym momencie skupisko Mercedesów AMG na metr kwadratowy. No może w Affalterbach rodzinnym mieście AMG wskaźnik Mercedesów AMG na metr kwadratowy jest jeszcze większy, ale w tym dniu to Warszawa biła to małe niemieckie miasteczko na głowę. Oprócz super sportowych Mercedesów wystawionych pod pawilonem można było je spotkać w prawie każdym zakątku warszawskiego Powiśla. Jeżeli chcesz przeczytać co jeszcze wydarzyło się tego dnia w Stacji Mercedes oraz po co tam przybyłem kliknij dalej :)


Dokładnie pamiętam jak rok temu znalazłem na facebooku informację, że pod koniec sierpnia w Stacji Mercedes odbędzie się dzień AMG w trakcie którego w stacji zostaną wystawione wszystkie sportowe modele AMG. Dla uczestników tego wydarzenia przewidziano prezentacje szkoły jazdy AMG Driving Academy oraz to, co mnie fana AMG zainteresowało najbardziej, czyli konkurs. Sześciu szczęśliwców miało możliwość wygrania szkolenie na torze w Kielcach. W zeszłym roku nie dałem rady wziąć udziału w tym wydarzeniu, bo niestety miałem już inne plany i było mi z tego powodu niezmiernie przykro. Dlatego gdy tylko dowiedziałem się, że w drugim sezonie stacji Mercedes po raz kolejny odbędzie się dzień AMG zanotowałem tą datę i tak właśnie 27 czerwca znalazłem się w stolicy.


Już w zeszłym sezonie miałem okazję odwiedzić kilkakrotnie stację Mercedes, jednak zawsze trafiałem na dni w których stacją rządziła sztuka. Dopiero wczoraj pierwszy raz trafiłem na dzień stricte związany z Mercedesem i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. Spodziewałem się, że w Stacji wystawione będą Mercedesy AMG z parku prasowego Mercedesa, ale ilość Mercedesów z oznaczeniem AMG jakie tam zobaczyłem przekroczyła moje oczekiwania. Piszę o tym, ponieważ dzień Mercedesa oprócz fanów marki zgromadził potężne grono właścicieli Mercedesów AMG, którzy także wpadli do stacji pokazać swoje Mercedesy, które można było spotkać w dosłownie każdym zakątku warszawskiego Powiśla.

Mercedesowe zagłębie

Gdy ochłonąłem po spotkaniu z taką ilością Mercedesów poszedłem zapisać sie na konkurs wiedzy o AMG, ponieważ bardzo chciałem spróbować moich sił w zmaganiach miłośników marki z Affalterbach. Sam konkurs poprzedziła część teoretyczna podczas, której Michał Maksymiuk (product manager marki AMG w Polsce) przedstawiał historię marki, jej kluczowe momenty i najważniejsze produkty, które zmieniały losy marki. Jego prezentacja nie była jedynie nudnym wykładem, ponieważ co jakiś czasu padało pytanie do publiczności, a osoba, która znała prawidłową odpowiedź nagradzana była drobnym upominkiem z logo AMG.

U góry oryginalna plakietka z podpisem mechanika, który złożył silnik AMG, a u dołu moja nagroda

Tak właśnie stałem się posiadaczem wzorowanej na tej umieszczonej w samochodach AMG płytki, na której normalnie widniej nazwisko mechanika, który złożył dany silnik zgodnie z zasadą (One man, one engine), jednak w tym wypadku widnieje na niej słowo racers, ponieważ jak głosi hasło reklamowe AMG GT samochód ten został stworzony przez kierowców wyścigowych.


Panu Michałowi muszę pogratulować wiedzy jak i pasji z jaką mówił o AMG. Szczerze przyznaję, że praca, jaką wykonuje pan Michał, to chyba najlepsza praca na świecie dla prawdziwego miłośnika AMG. Po teoretycznym wstępie Pan Michał oddał głos Wacławowi Kosteckiemu dyrektorowi polskiej fili AMG Driving Academy, który przybliżał nam kulisy pracy instruktora oraz wszystkie poziomy szkoleń w szkole AMG.


Po części teoretycznej przyszedł czas na tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich zgromadzonych moment programu, czyli konkurs wiedzy o AMG, w którym nagrodą dla najlepszej trójki było szkolenie w szkole AMG na torze w Kielcach. Musicie uwierzyć mi na słowo, że wszyscy uczestnicy konkursu a było ich około 50 mieli ogromną wiedzę o AMG. Jeżeli chodzi o poziom trudności samego konkursu, to znalazły się w nim pytania, na które prawdziwy fan AMG odpowie obudzony o każdej godzinie i wyrecytuje je niczym inwokację Pana Tadeusza. Oprócz tych bardziej oczywistych w teście znalazły się także pytania, które wymagały od uczestników głębszego sięgnięcia do historii marki.


Niestety, udział w konkursie zakończył się dla mnie po pierwszej rundzie, bo jak się okazało do dalszej rywalizacji przeszły jedynie osoby, które na 18 pytań uzyskały 18 punktów. W moim przypadku zabrakło tylko jednego punktu :( W tym miejscu serdecznie gratuluję zwycięzcom i już w tym momencie mogę Was zapewnić, że jeżeli w przyszłym roku Stacja Mercedes znów zorganizuje Dzień Mercedesa AMG to na pewno się tam pojawię i znów spróbuję swoich sił w walce o szkolenie na torze w Kielcach, bo w końcu przed tym jak kupię sobie Mercedesa AMG wypadałoby go wcześniej przetestować ;)

Wystarczy już mojego opowiadania, czas na oglądanie Mercedesów i nie tylko :)
4.0 V8 biturbo (M177), który zastąpił silnik 6.3 (M156) w Mercedesie C63

Wnętrze nowego Mercedesa C63 AMG S jest genialne w każdym detalu


Mercedes SLK55 AMG widziany z góry

Najnowsze dziecko AMG: CLA45 AMG Shooting Brake

Gdyby się ktoś zastanawiał jaka jest różnica pomiędzy wersją AMG a zwykłą

A45 AMG czyli najpopularniejszy samochód AMG jaki można było spotkać w okolicach Stacji

Trolling w najczystszej postaci, czyli elektryczne BMW na dniu AMG


C63 AMG i G63 AMG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz