2 lutego 2014

(#40) Najlepsze motoryzacyjne reklamy z Super Bowl 2014


   Idąc za ciosem z zeszłego postanowiłem i w tym roku opublikować najlepsze moto reklamy z Super Bowl rozgrywanego w Nowym Yorku. Tak jak w zeszłym roku nie zajmuje się samą grą, której zasad dalej nie rozumiem, chociaż z zasłyszanych opinii podobno doskonale nadawałbym się na pozycję Quarterback w futbolu amerykańskim ;) Tak samo też jak w latach poprzednich i w tym roku największe amerykańskie firmy wydały miliony dolarów na stworzenie czegoś, co ma zauroczyć miliony amerykanów przed telewizorami. Dlatego właśnie zobaczmy, któremu producentowi w tym roku ta sztuka udała się najlepiej.

Audi / Doberhuahua


Audi w swojej reklamie śmieje się z potworków między segmentowych konkurencji, ale czy nowe Audi A3 Limousine nie jest przypadkiem kompromisem wypracowanym w fabryce Inglostadt między stylistami a księgowymi ?

Chevy / Romance


Uwielbiam reklamy takie jak ta, prawdziwe, nieprzerysowane i z humorem:) Prawdziwa Ameryka to nie tylko Los Angeles na zachodnim i Nowym York na wschodnim wybrzeżu. Ameryka, to także Dakota, Nebraska i Arizona, gdzie wielkie gospodarstwa są wielkości naszych województw i własnie dla takich prawdziwych farmerów stworzono samochód do zadań specjalnych Chevy Silverado HD. Fajna fabuła i dobrze dobrane role drugoplanowe zasługują na nagrodę ;)

Chrysler / Bob Dylan


Był Eminem, jest Bob Dylan będzie Bruce Springsteen ? Czyli krótka historia o tym jak celebryci sprzedają nasze samochody.

Hyundai / Nice


Gdyby nie Johnny Galecki z (The Big Bang Theory) teorii wielkiego podrywu nie byłoby po oglądać tej reklamy ;)

Hyundai / Dad sixth sense


Hyundai x2, czyli jak nie tata, to pomoże ci Hyundai :) Tak samo jak wyżej, gdyby nie Bruno Mars w tle nie byłoby po co oglądać.

Jaguar / British Villains


Nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem Jaguar stworzył doskonały przykład reklamy jak samochodu nie powinno się reklamować w USA. Angielski akcent, angielskie poczucie humoru, angielski samochód i reklama nakręcona w GB, to już cztery powody dla których typowy Amerykanin ucieknie sprzed telewizora. Z tego co wiem amerykanie nie przepadają za brytyjczykami, ich kulturą i stylem bycia, a ci mimo to robią skok na ich rynek. Nie wiem dlaczego, ale ta reklama przypomniała mi kampanię reklamową miasta Poznań z czasów Euro 2012, kiedy w każdym polskim mieście pojawiły się bilbordy z hasłem: "U nas trawa już rośnie". Nie wiem dlaczego, ale mnie i wszystkich moich znajomych z Krakowa nie zachęciła ona do odwiedzenia Poznania.

Jeep / Restless


Gdybym miał skrócić tą reklamę do kilku słów napisałbym: młodość, piękność, zaje....... i brzydki Jeep ;)

KIA/ The Truth


Kia jak co roku pokazuje, że dysponując ogromnym budżetem można zrobić fajną reklamę nijakiemu samochodowi. Jeżeli oglądałeś/aś Matrixa, to zapewne wiesz o co chodzi w tej reklamie. Moim jednak zdaniem zaproszenie Laurenca Fishbourna i użyczenia praw do filmu przez braci Wachowskich do reklamy Kiii to świętokradztwo.

Maserati / Strike


Ta reklma ma klimat i moc, ale oglądając ją któryś raz z rzędu dochodzę do wniosku, że na koniec można byłoby wstawić jakikolwiek samochód i tak byłoby fajnie :)

Smart / electric drive

Nie wiem dlaczego, ale chyba rozumiem tą reklamę lepiej niż mogłoby się Wam wydawać :)

Post użytkownika Misiek i samochody.


Toyota / The Muppets


Muppety są fajne, ale komentarz do tej reklamy napiszę jak typowy hejter: Kermit sprzedałeś się ! ;)

Doskonale pamiętam jak reklamowałeś nowa jedynkę od BMW, a teraz co rodzinna Toyota ? Baluje się za hajs z YT, co nie ? :)


VW / Wings


Myślałem że to Red Bull dodaje skrzydeł, a tu taka sytuacja ;)

Teraz pytanie do Was, która reklama z tegorocznego Super Bowl spodobała się Wam najbardziej ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz