12 września 2013

(#23) Classic Moto Show 2013 - czyli powrót do przeszłosći na krakowskim Kazimierzu

Peterbilt 359
 
Pierwsze myśli i skojarzenia jakie przychodzą mi do głowy po usłyszeniu słów "Krakowski Kazimierz" to: dobre kluby, zabawa do rana i najlepsze zapiekanki prosto z pieca, jednak od dłuższego czasu w mojej świadomości Kazimierz coraz bardziej kojarzy się z motoryzacją i to tą w najlepszym wydaniu.

Jeżeli szukacie klimatycznego miejsca w Krakowie a znudził się już Wam przereklamowany Rynek i Sukiennice, to koniecznie musicie skierować swoje kroki na Kazimierz. To właśnie tam znajdują pięknie odrestaurowane hale pierwszej krakowskiej zajezdni tramwajowej, które zaadaptowano na Muzeum Inżynierii Miejskiej w którym to po raz drugi z rzędu zorganizowano Classic Moto Show. Imprezę na której kolekcjonerzy i miłośnicy pięknych zabytkowych samochodów chcą pokazać swoje wyjątkowe modele/egzemplarze/unikaty szerszej publiczności aby ci mogli poznać ich piękne samochody, a kto wie może któryś z potencjalnych odwiedzających sam złapie bakcyla klasycznej motoryzacji kupi klasyka i przywróci go do stanu swojej świetności, a za parę lat pojawi się z nim na kolejnych edycjach Classic Moto Show. Taki właśnie cel przyświeca tej wystawie: uczyć, bawić i zarażać pasją do starych pięknych samochodów.

Ja sam kocham piękne i wyjątkowe samochody, dlatego postanowiłem odwiedzić tą wystawę, a w podróż po tej niezwykłej wystawie chciałbym zabrać i Was począwszy od wielkich ciężarówek i muscle carów z USA aż po Czechosłowację i samochody z krajów demokracji ludowej. Zapnijcie więc pasy, bo wyruszamy w podróż w przeszłość.

USA
Classic cars, muscle cars and big rigs

Ford model A
Packard
Ford Mustang GT fastback 
Dodge Challenger 340 Six-Pack / Ford Mustang GT fastback
Ford Mustang Convertible

Chevrolet Camaro trzeciej generacji
Chevrolet Corvette C3
Peterbilt 359 (1984) + big sleeperGB
God save the queen

Austin Healey Sprite (samochód płasczka) a w tle Austin Healey 3000


Jaguar E-type podczas renowacji

Jaguar mark II
Jaguar 3.4 litra
Land Rover
Marcos 1800
2 x Mini

ITA
Forza Italia
2 x 500 Abarth 500/Giannini 500


Maserati 3500 Superleggera 
Ferrari 308 GTB

DE
Deutschland Uber Alles
Mercedes 300 SL
Mercedes Benz SL (W113) Pagoda
Porsche 911 (930)


FRA
Vive La France
Citroen DSSWE
Abba, Ikea, Saab
Saab 96
Saab Classic
 
Saab 99 Turbo
 
PRL, NRD, CSK
Komuno wróć !
Trabant
Syrena 105 Bosto
Skoda 1000MB
Milicyjna Nyska

Mam nadzieję że spodobała się Wam nasza podróż w przeszłość motoryzacji w którą wyruszyliśmy razem na Krakowskim Kazimierzu. Ja wystawę Classic Moto Show wpisałem już do mojego kajecika pod hasłem imprezy, które należy odwiedzić i Wam polecam zrobić to samo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz