18 lutego 2013

(#15) Lewy, Piszczu i Kuba reklamują Astrę


Niecały tydzień temu zachwycaliśmy się na blogu najlepszymi moto reklamami z tegorocznego Super Bowl. Dzisiaj jednak zmieniamy kraj i wracamy na nasze rodzime podwórko, gdzie przyjrzymy się dokładniej nowej reklamie Opla Astry z dość niezwykłą obsadą.

Tą notkę powinienem w zasadzie zacząć od tego, że ja Misiek nie jestem jakimś wielkim fanem futbolu, ale nawet o moje uszy obiły się plotki i legendy o najjaśniej panującej polskiej trójcy z Dortmundu. Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, bo to o nich mowa to trójka Polaków, którzy na co dzień występują w Borussi Dortmund, gdzie jeżeli zawierzyć informacjom podawanym przez niektóre media, to bez nich ich klub leży i kwiczy ;)

Po wstępie dotyczącym piłki nożnej, o której nie mam zbyt dużego pojęcia pora przejść do tego co najbardziej interesuje Miśka, czyli motoryzacji. Jak wiadomo Opel to jeden z największych niemieckich producentów samochodów, który w czasach kryzysu postanowił postawić na sport a dokładniej sponsorowanie niemieckiej piłki nożnej, a jeżeli już kogoś sponsorować to dlaczego nie zacząć od razu od najlepszych ? Przedstawiciele Opla w licznych oświadczeniach udowadniali, że do sponsorowania wybrali Borussie dlatego, bo to właśnie ta drużyna w ostatnim czasie osiąga najlepsze rezultaty zarówno w niemieckiej Bundeslidze oraz Champions League. Na sam fakt podjęcia współpracy z Borussią Dortmund zapewne również pozytywnie wpłynął fakt iż trener Borussi Jürgen Klopp
 jest już od jakiegoś czasu ambasadorem marki Opel i jak sam mówi jest bardzo zadowolony ze swojego samochodu służbowego Opla Insigni OPC.

Jak widać współpracę Opla z Borrusią Dortmund postanowił wykorzystać także polski oddział Opla zatrudniając do najnowszej reklamy naszą polską trójcę i najnowszego Opla Astrę w wersji Sedan. Mi osobiście ta reklama bardzo przypadła do gustu, bo nie jest jak reklamy innych producentów produktem światowym z dogranym polskim lektorem a czymś, na co był oryginalny pomysł i fajny scenariusz. Zresztą co ja będę wam opisywał reklamę zobaczcie sami :
Wypadałoby dodać, że był to już chyba ostatni dzwonek na zrealizowanie takiej reklamy z polskim triem z Dortmundu, bo jeżeli wierzyć doniesieniom mediów, to Robert niedługo pożegna się z Borussią tak więc był to chyba idealny czas na zrealizowanie takiej reklamy. 

PS: Za pomysł na tą reklamę Opel ma ode mnie wielkiego plusa, bo jest oryginalna nawet śmieszna i pokazuje, że Polacy czasami też potrafią rozkręcić dobrze naoliwioną niemiecką maszynę. Szkoda tylko że żaden z piłkarzy występujących w reklamie prywatnie nie jeździ Oplem jednak na ich usprawiedliwienie przemawia fakt, że prywatnie wybrali także niemieckie samochody :)

Na sam koniec krótki i jakże zabawny materiał z tego co działo się za kulisami kręcenie tej reklamy, czyli masa wpadek i kupa śmiechu. Nie wiem jak Was, ale mnie ten materiał rozbawił bardziej niż sama reklama :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz