13 lutego 2013

(#14) Mój dzisiejszy "zwykły" niezwykły bohater


Myślałem że mój dzisiejszy dzień będzie dniem jak co dzień, ale nie jest, a to wszystko dlatego, bo zobaczyłem jeden niezwykły film, który pozytywnie odmienił mój dzień.

Wchodząc na moją skrzynkę mailową znalazłem informację, że Pan Emil z Bigos TV (to ten Pan, który walczy z absurdami na polskich drogach) dodał nowy film. Myślałem na początku, że to pewnie kolejny film, w którym Pan Emil zmaga się z bezmyślnie umieszczonymi fotoradarami i strażnikami miejskimi, ale dziś było zupełnie inaczej.


Włączyłem film, poczekałem za nim się zbuforował. Nacisnąłem play i zobaczyłem film, który nagrywany był video rejestratorem w mieście Nowa Sól. Pierwsze 20 sekund to obrazy z typowego miasta: bloki, ludzie, samochody i chodniki, jednak po 20 sekundach Pan Emil dojechał do skrzyżowania, na którym po jednej stronie stała mała dziewczynka, a z drugiej jakiś dorosły mężczyzna. Pan Emil jak przystało na kulturalnego kierowcę zatrzymał się, aby przepuścić znajdującą się przy przejściu dziewczynkę oraz mężczyznę, jednak inni kierowcy nie zauważyli lub po prostu nie chcieli zauważyć intencji Pana Emila wymijając samochód, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Mężczyzna ubrany na ciemno, któremu jakimś cudem udało się dojść do połowy jezdni zauważył, że dziewczynka nadal nie może przejść przez jezdnie, więc wrócił się i pomógł dziewczynce przejść przez jezdnie przy okazji nie szczędząc mocnych słów dla nierzetelnych i głupich kierowców.

Zresztą co ja będę Wam opisywał film zobaczcie sami:Ten mężczyzna ten Anioł Stróż jak nazwał go Pan Emil pomógł tej dziewczynce, chociaż mógł przejść przez jezdnię i pójść sobie dalej. Jak dla mnie 6+ za obywatelskie zachowanie i 1 z uwagą do dziennika dla kierowców Forda Mondeo,Forda Escorta Combi oraz Citroena Berlingo, którzy o mały włos, a potrąciliby tą małą dziewczynkę na przejściu dla pieszych.

Jeżeli ktoś z Was czytających tą notkę zna tego mieszkańca Nowej Soli to niech przekaże mu od Miśka, że jego zachowanie było niezwykłe.

PS: Wielu z Was pewnie pomyśli sobie przecież to zwykłe zachowanie, które powinno być codziennością, jednak takie zwyczajne ludzkie odruchy są coraz rzadsze. I w związku z tym mam do Was takie pytanie, czy Waszym zdaniem takich zwykłych "niezwykłych" bohaterów nie należy nagradzać za takie zwykłe niezwykłe zachowania ?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz