9 lutego 2013

(#12) Motoreklamy z Super Bowl 2013


Witajcie moi drodzy :) Nie wiem czy wiecie, ale w zeszłą niedzielę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej odbył się XLVII finał rozgrywek Super Bowl.

Z tego co wiem to taka gra, gdzie ludzie biegają w kaskach i się na siebie wzajemnie rzucają celem przejęcia piłki.  Szczerze nie rozumiem tej gry, ale zawsze co roku śledzę dwie rzeczy związane z tymi rozgrywkami, a mianowicie koncert, który odbywa się w połowie meczu w tym roku uświetniła go swoją obecnością Beyonce :) Druga rzeczą, którą staram się także śledzić to reklamy, które pojawiają się między kolejnym kwartami meczu. Jak wiadomo finał tych rozgrywek ogląda ponad 100 milionów ludzi w Stanach, a ile na całym świcie tego nie wie nikt, dlatego właśnie wszyscy producenci, którzy chcą by ich produkt zaistniał na rynku amerykańskim nie szczędzą pieniędzy na reklamy co owocuje tym, że niektóre z nich są naprawdę świetne i mega zabawne. Zresztą co ja będę Was zanudzał moimi wynurzeniami zobaczcie sami najlepsze reklamy motoryzacyjne z tegorocznego Super Bowl, a więc 3,2,1 zaczynamy :

Mercedes Benz / Soul

Zaczynamy z naprawdę mocnego C czyli od Mercedesa CLA najnowszego dziecka producenta ze Stuttgartu. Moim prywatnym zdaniem jedna z lepszych reklam tegorocznego Super Bowl w rolach głównych takie gwiazdy jak Usher, Kate Upton, Willem Dafoe i Nico Rosberg. Możesz mieć Mercedesa i nie musisz przy okazji zaprzedać duszy diabłu :)
Audi / Prom

Wątek w jak w klasycznym filmie dla amerykańskiej młodzieży klasy "C". Bal maturalny (coś jak nasza studniówka) samotny chłopak, który idzie sam na bal dostaje od swojego ojca na pocieszenie kluczyki do jego Audi S6 i coś w jego życiu się zmienia. Staje się znacznie bardziej odważniejszy i pewniejszy siebie, a zresztą zobaczcie sami.

PS: Moim zdaniem o wiele lepsza reklama od zeszłorocznej Wampirady
Volksvagen / Get In. Get Happy.

Pracujesz w dużej korporacji twojemu życiu brakuje świeżości ? Wystarczy że kupisz najnowszego VW Beetla i twoje życie zmieni się nie do poznania przynajmniej tak wynika z tej reklamy. Jedno jest pewne, że już samo obejrzenie tej reklamy wywołuje szeroki uśmiech na twarzy.
Toyota RAV4 / Wish Granted

Nie wiem jak w Polsce, ale kupując w Stanach najnowszą Toyotę RAV 4 dostajesz w prezencie "Dżina", który spełni wszystkie twoje marzenia. Szkoda, tylko że ta funkcja jest dostępna tylko na rynek amerykański, bo ja osobiście mam już długą listę życzeń: drogi bez dziur, fotoradarów itp .....
Ram Trucks / Farmer

A ósmego dnia Bóg stworzył farmera aby ten pracował w polu, uprawiał zboże i hodował zwierzęta, a dziewiątego dnia Ram stworzył swojego pickupa aby ułatwić życie farmerowi. Tak w skrócie wygląda ta reklama.

Moim zdaniem najoryginalniejsza i najbardziej amerykańska reklama z ostatniego Super Bowl.
Jeep / Whole America Will Be Whole Again

Druga z moim zdaniem najbardziej amerykańskich reklam, która nie zachęca do kupna samego produktu a pokazuje, że firma Jeep jeden z amerykańskich symboli troszczy się także o tych wszystkich, którzy walczą i walczyli na wszystkich frontach amerykańskich działań zbrojnych. "Until Every One Comes Home" - Dopóki każdy z nich nie powróci do domu"

I nie mówicie że Was nie wzruszyła, bo nie uwierzę.
Fiat 500e / Test Track

Nie znam osoby, która powiedziałaby o Fiacie 500 brzydki, ale to co zrobili z nim amerykanie to jakaś maskara elektryczny Fiat 500 :( I jak jeszcze można komuś wmawiać, że elektryczna 500-ka z Meksyku kogokolwiek rozgrzewa/podnieca.

PS: Czekam jeszcze na Fiata 500 pick-up w specjalnej/limitowanej wersji na rynek amerykański.
Abarth 500 Cabrio / Topless

Inaczej sprawa ma się z Abarthem 500 w wersji Cabrio ta wersja/reklama bardziej rozpala ludzi niż jakiś elektryczny samochodzik.

PS: Nie wiem tylko dlaczego Fiat stara się reklamować wszystkie swoje produkty na rynek amerykański lekką nutką namiętności/sexu ?
Kia Sorento / Space babies


Skąd się biorą dzieci ? Oczywiście, że z kosmosu a na ziemię lecą statkiem kosmicznym. Chyba trzeba żyć w Ameryce, żeby uwierzyć w taką wersję zdarzeń. Zastanawia mnie tylko to, jak bardzo Kia musi się wstydzić swojego produktu aby pokazać go dopiero w dwóch ostatnich sekundach reklamy .Hyundai Sonata / Stuck

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek utknąć na drodze za kimś za kim nie mieliście wielkiej ochoty jechać na przykład za posypywarką ? Jak tego uniknąć wystarczy kupić Hyundaia Sonate Turbo i już mamy problem z głowy. (samochód nie oferowany na rynku polskim ;) 

Hyundai Santa Fe / Team

Chłopaki jest ustawka na mieście zbieramy się ekipą i jedziemy spuścić łomot paru gościom z innej dzielnicy, mama nas odwiezie. Tak najkrócej można chyba streścić sens i przekaz reklamy siedmio-miejscowego Hyundaia Santa Fe jako idealnego "gimbusa" do rozwożenia dzieci do szkoły.
Lincoln / Phoenix

Nie wiem dlaczego, ale słysząc słowo Lincoln oczywiście oprócz prezydenta USA przychodzi mi na myśl tylko biała limuzyna, którą zakochane w sobie pary wynajmują na śluby i wesela. Fajnie jest się dowiedzieć ze Lincoln nie robi tylko limuzyn ale oprócz tego projektuje nawet ładne samochody.

KIA / Hotboots

Idąc do salonu Kiiii dwa razy zastanów się zanim dotkniesz wystawiany tam samochód, bo inaczej nałożą Ci majtki na głowę, kopna w pupę i rzucą o ścianę, a to wszystko, bo chciałeś dotknąć coś wygląda jak Cee'd sedan. Tak więc szanujmy technikę.Fast & Furious 6

Reklamy na Super Bowl to nie tylko stricte reklamy firm/ usług/produktów, to także zwiastuny najnowszych kinowych hitów w tym wypadku bardzo mocno przeze mnie oczekiwana 6 część szybkich i wściekłych, w której główni bohaterowie (chyba wszyscy ważniejsi z ostatnich 5 części) nareszcie odwiedzają Europe :)Poznaliście moje zdanie, a teraz ja czekam na Wasze zdanie w komentarzach, która waszym zdaniem reklama z wyżej prezentowanych była najlepsza a która najgorsza ? Czekam na Wasze sugestie i opinie w komentarzach poniżej :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz