27 października 2012

(#5) BMW w okazyjnej cenie sprzeda Amber Gold


   Po ogłoszeniu upadłości przez firmę Amber Gold oraz OLT Express i po pewnych kłopotach prawnych jej właściciela Marcina.P, które zapewne każdy z nas zna z telewizji do wskazanych wyżej firm wszedł syndyk masy upadłościowej, który ma za zadanie sprzedać cały majątek firm aby uregulować wszystkie powstałe zobowiązania/należności wobec państwa oraz klientów.

Do sprzedania są nieruchomości, ubrania, sprzęt elektroniczny, biurowy oraz to co najbardziej interesuje Miśka czyli samochody.

Przez trzy lata swojej działalności na rynku powyższe firmy zgromadziły potężną motoryzacyjną flotę na którą składało się 146 samochodów rożnych producentów o łącznej wartości ponad 7 milionów złotych. W dwóch halach pod Gdańskiem, gdzie teraz się znajdują te samochody znajdziemy takie modele samochodów jak: 

  • Mini Cooper One
  • Renault: Kangoo, Megane Grandtour, Clio Grandtour, Fluence, 
  • Volkswagen: Passat, Golf, Jetta

Wszystkie góra 2-3 letnie z małymi przebiegami i w bardzo wysokich wersjach wyposażenia. Jakby to powiedzieli handlarze: "ledwo dotarte, igły sztuki, lać i jechać" :) Ale jak inaczej możemy nazwać Passata w dieslsu, który w dwa lata przejechał, zaledwie 4 tys. kilometrów ? Wszystkie te auta, gdy się na nie patrzy wyglądają jak okazja stulecia. Z informacji jakie krążą w sieci podobno wszystkie samochody zostały już wycenione przez rzeczoznawcę a lista ta trafiła do sądu, który ma wyznaczyć datę licytacji. Najprawdopodobniej zostanie ona wyznaczona na drugą połowę listopada. Ceny powtarzam mogą być mega atrakcyjne, ale jak to w licytacji ostateczna cena będzie zależała od dwóch kryteriów: ilości uczestników aukcji oraz liczby osób zainteresowanych danych autem.
 
Po przydługim wstępie przejdźmy jednak do sedna tego wpisu, a mianowicie BMW 740d xd, którym jeździł nie kto inny jak Marcin.P właściciel obu firm wskazanych powyżej. Słowo jeździł jest jednak w tym wypadku nieco na wyrost, bo  w większości przypadków był on tym autem wożony przez  swojego osobistego szofera. Jak przystało na szefa dużej firmy Marcin.P wybrał dla siebie limuzynę w  tym przypadku padło na flagowy model marki BMW, który dla większości ludzi jest utożsamieniem tego co w BMW najlepsze. Powyższy egzemplarz został skonfigurowany przez właściciela w 3 litrowy turbodoładowany silnik diesla, który swoją moc dzięki napędowi xdrive przenosi na wszystkie cztery koła. Jeżeli chodzi o wspomnianą wyżej moc, to do dyspozycji mamy niebagatelne 306 KM i blisko 600 Nm  momentu obrotowego. Przedstawiona wyżej konfiguracja to wręcz idealne połączenie właściwości trakcyjnych z oszczędnością jaką oferuje silnik diesla. Moim zdaniem, to idealny samochód dla biznesmena, który dużo podróżuje po drogach o różnej nawierzchni i bardzo różnej przyczepności oraz  w wolnych chwilach śledzi ceny na rynku paliw i ceni sobie oszczędności poczynione na paliwie do swojej limuzyny

Teraz jednak usiądźcie wygodnie w fotelach, bo według informacji jakie podaje tvn24.pl samochód ten został wyceniony na 220 tys. złotych. Czy ta wyjściowa cena jest atrakcyjna dla potencjalnych kupujących ?  Tak i to bardzo, 220 tys. złotych za samochód zapewne w idealnym stanie, niezniszczony,  którym właściciel nie mógł cieszyć się zbyt długo, bo zaledwie 2 lata. Pamiętajmy także o tym, że za taki sam nowy model w salonie musielibyśmy zapłacić dzisiaj ponad 391 tys. złotych. Jak dla mnie cena ta jest śmiesznie niska co najmniej tak jak na promocji w TESCO. Gdybym miał do wydania takie pieniądze to na pewno w drugiej połowie listopada byłbym w Gdańsku i walczyłbym z innymi licytującymi oto właśnie auto. Niestety, jak na razie mogę sobie jedynie pomarzyć :) Wam jednak drodzy czytający pozostawiam do przemyślenia ten wpis i zdecydowania, czy warto wziąć udział w licytacji samochodów po  Amber GOLD i OLT, gdzie do sprzedania będzie 146 samochodów w bardzo okazyjnych cenach. Przemyślcie to sami i w razie czego dajcie  mi znać w komentarzach czy komuś z was udało się kupić jakieś wypasione auto :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz